UX over time: Samsung Ch@t, dzień 9-11

Pisanie na wyświetlaczu jest uciążliwe. On jest taki jakby za miękki, za lepki (chociaż nie jest lepki). Kiedy się po nim stuka palcem, często jest tak, że jak się naciśnie mocniej to przeskakuje kilka literek i trzeba kasować co się napisało. Wiem że jestem niedzisiejszy i nie używam podpowiedzi i słowników, ale to była technologia, która przerastała mnie o lata świetlne. Nadal więc nie korzystam. Poniechałem też prób pisania na klawiaturze QWERTY tego Samsunga, jest dla mnie za mała i wolę męczyć się z klasycznym stukaniem po ekranie.

Przez ostatnie 2 dni telefon mi nie dzwonił. Nie dzwonił bo jak się – przez przypadek – dowiedziałem, przestawiłem go w tryb „spotkanie”. Co istotne, przestawiłem go w sposób nieintencjonalny. Jako że nigdy nie wiadomo co producent miał na myśli pisząc „spotkanie”, nie włączam takich rzeczy. Proście wyłączyć telefon kiedy potrzebuję żeby nie dzwonił. Jakieś 2 dni temu zauważyłem na ekranie dziwną ikonę – rodzaj jakby uścisku dłoni. Nie wiedziałem jak sprawdzić co to jest, więc olałem. Potem stwierdziłem, że to może efekt dogadywania się bluetoothowego interfejsu z moim komputerem. Nieistotne. Dzisiaj rano jakoś tak spojrzałem na ekran który włączyłem kilka dni temu PRZEZ PRZYPADEK (napisze niżej o tym) i zorientowałem się, że mam ustawiony tryb spotkania. A więc dlatego telefon nie dzwonił 🙂 A ja sądziłem, że dzwonił cicho i nie usłyszałem…

Telefon ma trzy ekrany. Na jednym z nich coś kiedyś nacisnąłem, zapytało mnie o jakiś widżet, pomyślałem sobie „czemu nie”. W efekcie tam gdzie miałem ikony na ekranie, mam teraz skrót do zmiany dzwonienia telefonu (głośny/cichy, spotkanie, itp). Na samym środku tego ekranu jest akurat tryb „spotkanie”, dokładnie tam, gdzie kładę kciuka żeby przesunąć ekran na inny. No i sobie włączyłem.

Trudno jest wyłączyć budzik. Alarm włącza się poprawnie, ale jego wyciszenie jest trudne i nie wiem od czego zależy. Czy trzeba przytrzymać przycisk kilka sekund, czy nie. Nie mam pojęcia. Wiem jedynie, że co poranek mam z tym problem i stres.

Telefon ma 6 przycisków, niestety tylko jeden z nich uruchamia ekran, kiedy jest on wygaszony. Czyli nie można sobie tapnąć/nacisnąć gdziekolwiek, żeby zobaczyć która jest godzina, tylko trzeba nacisnąć konkretny przycisk. Denerwujące.

Trudno wyszukuje się osoby w książce, bo wyszukuje się po początkowym stringu. Muszę więc wiedzieć, czy mam kogoś zapisanego jako „imię nazwisko” czy „nazwisko imię” i odpowiednio wyszukiwać.

Ekran trudno się przewija. Przewinięcie kilkunastu ekranów w dół/górę to prawdziwa mordęga. Nie wykombinowałem jeszcze co decyduje o prędkości przewijania. Czasami udaje mi się popchnąć nieco więcej, a czasami jest pełny dramat i przechodzi kilka itemów tylko.

Pozytywnie zaskakuje bateria. Niby tylko dzwonię, ale ona dobrze trzyma, ładowaniem nie muszę się martwić. To pozytywne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *