Ludzie, warsztaty, rozwój

oczekiwania uxDzisiaj zakończyłem cykl szkoleń dotyczących rozwoju zawodowego, które to szkolenie zapewniła mi moja firma. Łącznie 4 dni warsztatów, sesje coachingowe oraz narzędzia wspierające.

Jestem niesamowicie zbudowany tym, co i jak udało się w trakcie tego czasu zrobić. Dzięki pomocy innych osób (koleżanek i kolegów z firmy oraz prowadzących) wiele spraw bardzo mi się poukładało, część ścieżek które jeszcze niedawno wydawały mo się sensowne – nagle zniknęło, ale pojawiły się nowe (Jezu, podpadam pod Coelho). Tak czy owak, mam po tych spotkaniach i całym doświadczeniu bardzo wyraźnie określone priorytety i pomysły na to, co robić dalej. To jest niby to samo co wiedziałem poprzednio, ale jednak coś zupełnie innego. A sprawili to ludzie i interakcje pomiędzy nimi.

To na co ponownie zwróciłem uwagę, to bardzo duże znaczenie dobrze przeprowadzonych warsztatów. Jeszcze rok temu nie doceniałem tej formy. Preferowałem monologi w postaci prezentacji czy innych akcji tego typu. Przez ostatni rok miałem jednak okazję samodzielnie popróbować innych form, wziąć udział w naprawdę wielu sesjach prowadzonych przez inne osoby i teraz już wiem, że przynajmniej jeśli chodzi o mnie, to rządzą formy wysoce interaktywne.

W związku z innym Dużym Projektem (o którym pisałem wcześniej, a który to projekt właśnie dostałem, a nie skończyłem – wyjaśniam, bo wiem że pojawiła się takowa interpretacja) będę teraz naprawdę dużo pracować warsztatowo. Ostatnie dwa dni dały mi też sporo pod względem technicznym – zobaczyłem inne pomysły na prowadzenie całości, inne zadania, trochę inne podejście. Fajnie, bo wielość podejść w takim obszarze jest wysoce wskazana. Wszystkie moje dotychczasowe warsztaty były zakotwiczone gdzieś w obszarze szeroko rozumianego projektowania, a teraz miałem okazję zobaczyć podejście z szeroko rozumianego HR czy rozwoju osobistego (czy jak się to tam nazywa).

No i przez dwa ostatnie dni miałem też możliwość przemyślenia sobie miejsca i roli tego co dostarcza projektant (którym nie jestem) oraz tego co może dostarczać rozumiany szeroko zespół UXowy, tego co wnosi ze sobą dobrze stosowany design thinking i eksperyment, także (a może przede wszystkim) w obszarze rozwoju osobistego, doradztwa i kreowania. Ogólnie rzecz ujmując, bardzo pozytywne doświadczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *